Vivo X100 Ultra son güncelleme ile kamera ve batarya ömrü iyileştirildi

Vivo, geçen yıl piyasaya sürdüğü X100 Ultra modeline altı sistem güncellemesi sundu. En son güncelleme olan OriginOS 4 PD2366I_A_14.0.10.2.W10.V000L1, 245MB boyutunda ve bir dizi kamera iyileştirmesi, yeni bir kamera özelliği ve batarya ömrü iyileştirmeleri içeriyor. Bu yeni kamera özelliği, telefonu belirli MR (karışık gerçeklik) cihazlarına bağlayarak daha etkileyici bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor.

4K60fps video kaydında stabilizasyon performansı artırılmış, kamera hareketleri daha kararlı ve pürüzsüz hale getirilmiş. Yüksek sıcaklık ortamında kamera stabilitesi geliştirilmiş. Yakınlaştırma işlemi daha akıcı hale getirilmiş, bu da genel kamera deneyimini iyileştirmiş. Gece modu daha net görüntüler sunmak üzere geliştirilmiş. Üçüncü taraf kamera uygulamaları, pozlama yönetimi ve net görüntüler üretme konusunda daha iyi çalışıyor.

Batarya iyileştirmeleri arasında, belirli senaryolarda bekleme süresi güç tüketiminin azaltılması ve Bluetooth bekleme süresi güç tüketiminin optimize edilmesi yer alıyor. Sistem iyileştirmeleri ise ekran efektlerinin optimize edilmesini içeriyor. Ancak, güncelleme hangi MR cihazlarının telefonla uyumlu olduğunu belirtmiyor. Markanın başkan yardımcısı ve operasyon direktörü Hu Baishan’a göre, vivo’nun kendi MR prototipi üzerinde çalıştığı ve bu prototipin önümüzdeki yıl 30. yıl dönümlerinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Vivo X100 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 çipsetiyle güçlendirilmiş. 1/0.98″ ana sensör, gimbal stabilizasyonu, 3.7x optik yakınlaştırma sunan 200MP periskop telefoto lens ve ek olarak 50MP ultra geniş açılı lens ile donatılmış. 80W hızlı şarjı destekleyen 5500 mAh bataryası bulunuyor. Telefon, yalnızca kendi ülkesinde 6499 Yuan (~$914) fiyatla satışa sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x