FETÖ’ye Yönelik Operasyonda 45 Gözaltı: “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, FETÖ’ye yönelik 18 ilde 4 gündür ‘Kıskaç-17’ operasyonları düzenlendiğini belirtti.

Buna göre; örgütün mahrem ve güncel yapılanmasında olan, ByLock kullanıcısı veya haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan 45 şüpheli, düzenlenen eş zamanlı baskınlarla yakalandı.

Operasyonlar sonucu çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu. Ayrıca, 1 Haziran 2023-15 Mayıs 2024 tarihleri arasındaki son 11 ayda FETÖ’ye yönelik 5 bin 191 operasyon düzenlendi. 8 bin 153 şüpheli yakalandı, bunlardan 1518’i tutuklandı, 1751’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x