Erdoğan’dan Özgür Özel için ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de Cumhuriyet Caddesi Kentsel Dönüşüm Alanı’nda, Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılarak konuşma yaptı.

Buradaki konuşmasında Özgür Özel’in CHP genel başkanı seçilmesini diline dolayan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

“Ana muhalefetin kongresi vardı. Bay bay Kemal, kime bay bay dedi. Edirne’deki teröristbaşı Demirtaş’a bay bay dedi. Kavala’ya bay bay dedi. Peki kongreyi kazanan zat.. O kime selam verdi? O da aynen Demirtaş’a Kavala’a selam verdi. Al birini vur diğerine. Bunların birbirinden farkı var mı? Yok. Bunlar terör örgütleriyle omuz omuza yürüdüler. 12-13 seçim kaybettin. Hep onlarla beraberdin.. E sen de onlarla beraberdin.”

Girdiğim her mücadelede milletimin desteğini gördüm. Başarılarımızın gerisinde hep milletimiz var. Yarın asrı bulan yolculuğumun her safhasında milletimden başka yaslanacka gövde aramadım.

Şu an karşımda 40 bin kişi var. Dün neydi buralar bugün ne oldu. Şimdi buradan inşallah dükkanlar, mağazalar çalışmaya başladığında tüm ofisler çalışmaya başladığında, herkes konutlarına yerleştiğinde buraların ne anlama geleceğini ne kadar güzel olacağını herhalde takdir ediyorsunuz.

Milletimize bir söz vermiştik. Artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Aradan geçen 21 yıldan sonra hiçbiri şeyin eskisi olmadığını görmenin kıvancını yaşıyoruz. Önceden buralar neydi? Şimdi ne olduğunu görüyorsunuz dimi…

Artık bu ülkede cuntacıların sesi çıkmıyor. Artık bu ülkede vesayetçilerin tekeli dönmüyor. Artık bu ülkede kimse öz yurdunda garip muamelesi görmüyor.

Erdoğan Çaykur Rizespor’u kabul ettiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x