Atanamayan öğretmenlerin tepkisi dinmiyor… Erdoğan’a seslendiler: “Yusuf Tekin’i azlet”

Yeni müfredat tartışmalarının yanı sıra eğitim ile ilgili bir diğer gündem de atama bekleyen öğretmenler. 28 Mayıs’ta Ankara’da Ulus Meydanı’nda “Cumhuriyet’in 100. yılında mülakatsız 68 bin atama” talebiyle, sağanak yağış altında eylem yapan öğretmenler, bu kez sosyal medyadan çağrı yaptı. X(Twitter)’te bir araya gelen öğretmenler, “#SnErdoğanTekiniAzlet” hashtagiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Mülakatsız 68 bin atama isteyen öğretmenler, Mayıs ayına gelinmesine karşın atamaların başlamamasına karşı çıktı.

“ÖNCE BİZLERİ ATAYIN”

2024 yılı atamaları için açılan sınavı paylaşan öğretmenler, “Daha 2023 ataması yapılmadan 2024 için başvuru alıyorsunuz. Önce bizleri atayın.” dedi.

“ANNEMİ ATAR MISINIZ”

Konu hakkında birçok paylaşım yapılırken, atama bekleyen öğretmenlerin çocukları tarafından hazırlanan paylaşımlar da yer aldı. Bir öğretmen çocuğu ise, çiçekler ve üzerindeki notu paylaşarak yetkililere seslendi. “Annemi atar mısınız?” notu dikkat çekti.

Öğretmenler bu hashtag içerisinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP Grup Başkanvekilleri ve milletvekilleri, atanmayan öğretmenler, yeni müfredat ve eğitimin diğer sorunlarını dile getirmek için TBMM’den Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) yaptığı yürüyüşü de paylaştı.

“PAZARTESİ AÇIKLANACAK” BEKLENTİSİ

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin daha önce 2024 öğretmen atamasıyla ilgili yapılacak ilk Kabine Toplantısını işaret etti. Bakan Tekin’in öğretmen atamalarının Pazartesi günü açıklanacağını söylediği belirtildi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x