Abdullah Avcı, Ozan Tufan’ı böyle ikna etmiş

Trabzonspor’un yeni transferi Ozan Tufan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bordo-mavili takıma katılmasıyla ilgili konuşan Ozan Tufan “Hedefleri olan büyük bir takımda, büyük bir camiadayım. Trabzonspor’da olduğum için mutluyum. Trabzon şehrine, yöneticilerine ve başkanımıza çok teşekkür ederim. Bana bu kulüpte oynama şansı verdikleri için teşekkür ederim. Beklentilerin büyük olduğunu biliyorum. Camianın benden beklentileri büyük. Kendi potansiyelime ve yeteneklerime güveniyorum. O yüzden elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın. Kendime güveniyorum.” dedi.

“Abdüş’ün haberi olduğunda o beni aradı”

Hull City’den takım arkadaşı olan Trabzonspor’un eski futbolcusu Abdulkadir Ömür ile görüşmesini aktaran Ozan Tufan “Abdüş çok sevdiğim, beğendiğim bir kardeşim. Onunla beraber forma şansı bulduk. Ama onunla öyle bir görüşmem olmadı. Ben kimseye söylememiştim. Abdüş’ün haberi olduğunda o beni aradı. Ben de ona transfer fikirlerimi söyledim. O da “senin için iyi olabileceğini, tekrar milli takıma seçileceğini, Trabzonspor’u hedeflediği yere getirebileceğini” söyledi. Benim için önemliydi, onun için ona da teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“Milli Takım’a seçilmemek üzücü”

A Mili Takım’la ilgili soruları yanıtlayan Ozan Tufan “Tabii ki milli takım hayalim var. Ben de o duyguları yeniden tatmak istiyorum. Trabzonspor’un da bu konuda bana yardımcı olabileceğini düşünüyorum. O yüzden elimden gelenin fazlasını yapıp tekrar seçilmek istiyorum. Milli Takım’a seçilmemek üzücü. Bugün geldikleri yer hepimizi mutlu etti. İnşallah bir sonraki kamp döneminde ben de orada olurum.” açıklamasını yaptı.

“Abdullah Avcı’nın o cümleleri beni etkiledi”

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile ilgili açıklama yapan Ozan Tufan “Abdullah Avcı ile konuştuğumuzda zaten şöyle bir şey söyledi: “Ben seni transfer etmek istiyorum. Bir transfer değil, senin 5-6 mevkide oynama özelliğin olduğu için sanki 5-6 transfer yapıyormuşum gibi.” O cümleler beni etkiledi. Bende o yeteneklere sahibim. Şanslı hissediyorum. Hocanın bu bakış açısından mutluyum.” dedi.

“Gerçekten böyle bir karşılama beklemiyordum”

29 yaşındaki orta saha oyuncusu son olarak “Gerçekten böyle bir karşılama beklemiyordum. Sonuçta daha öncesinde oynadığım büyük bir camia vardı. Buraya geldiğimde beni gönüllerine, bağırlarına bastı. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Trabzon şehrinde, beni havalimanında öyle güzel karşıladıkları için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x